SPLENDOR

3 września 2012

Motoikony PRLu

Motoikony PRLu

Nie były szybkie i efektowne, a jednak nie tak dawno stanowiły szczyt marzeń niejednego Polaka. Maluchy, trabanty, syrenki i inne samochody, kiedyś pożądane przez przeciętnych obywateli, zamiast do lamusa, trafią na wystawę Motoikony PRLu do Galerii Krakowskiej! Od 13 - 29 kwietnia krakowianie będą mieli okazją, aby z ich pomocą przenieść się w epokę znaną z filmów Barei.
W czasach gdy telewizory w Polsce odbierały jedynie dwa kanały, a w sklepach królowały wyroby czekoladopodobne, wiele osób marzyło o tym by stać się właścicielem wspaniałego samochodu. Syrenka, trabant, czy też Warszawa 223 to modele, które w latach 70-tych rozpalały zmysły każdego obywatela Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Z myślą o swoich klientach Galeria Krakowska przygotowała niezwykłą ekspozycję prezentującą ikony motoryzacji z PRLu. Organizatorzy wystawy przybliżą krakowianom unikatowe modele samochodów i motocykli, które dzisiaj najczęściej można podziwiać na filmach z tamtego okresu.

Na wystawie zaprezentowana zostanie m.in. prawdziwa królowa polskich szos - Syrenka 105, a także Warszawa 223 - prezent od Józefa Stalina, dla narodu polskiego. Znajdzie się również miejsce dla największej nadziei polskiej motoryzacji lat 50 Mikrusa. Oczywiście nie zabraknie także największego przeboju motoryzacyjnego Polski Ludowej Fiata 126p, powszechnie znanego jako maluch. Miłośników motorowerów na pewno zaciekawi jeden z najpopularniejszych w PRL modeli o wdzięcznej nazwie Komar.

Organizując wystawę w Galerii Krakowskiej postawiliśmy sobie za cel przybliżyć mieszkańcom Krakowa historię polskiej motoryzacji, jak również klimat epoki w której te pojazdy powstawały. Mamy nadzieję, że prezentowane samochody spodobają się naszym klientom i rozpalą wyobraźnię miłośników motoryzacji mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Ekspozycja Motoikony PRLu będzie dostępna dla klientów Galerii Krakowskiej od 13 do 29 kwietnia 2012 roku, na poziomie 0 i -1.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz